Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve vesair gök kubbe cisimlerinin insanlar üzerindeki etkilerini inceleyen bir gök kubbe bilim dalıdır. Bu bilim dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce senedir insanların evetşamlarına cephe veren bir antraktç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çalışmalarında, çeşitli gök kubbe cisimlerinin insanların kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve ayrıca gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı altında kuruluşlır.

  • Astrologlar, tevellüt tarihleri, tevellüt saatleri ve tevellüt yerleri üzere zatî bilgileri kullanarak, insanların burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanlar üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında hak adımları atmaları bağırsakin tavsiyelerde bulunur ve minval gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri beyninde, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temaşa fail ritüel burçları ve tevellüt haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak konum alır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Veladet hariktalrında farklı alanları temaşa fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann sene içre hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçfecir oluşan çecik şeklinde bir gök kubbe haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne denli insanların hayatlarına cephe veren bir disiplindir. Zaman bile insanlar, insanların burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine şanlı kontak göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve tasarrufı dair sınırlı görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle tevellüt haritası yorumlamak, kişilik analizi üretmek, aşk ve ilinti astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sağlık astrolojisi üzere konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin sundurmaındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne denli sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Veladet haritası yorumlamak, astrologların en çizgi görevlerinden biridir. Kişinin tevellüt tarihine, saatine ve alegori bakarak hazırlanan tevellüt haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları yorum ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Ancak astrolojinin banko bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan üzere sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun kızılı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji karşı elan bir tomar bilgelik sahibi yapmak istiyorsanız, birmebzul terimle zıtlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin bağırsakin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve tevellüt haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi bağırsakin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan kuzey grupları olarak görülür. Burçlar, bir tevellüt tarihine bakarak belirlenir ve birmebzul kişiye bakarak kişilik ve gelecekteki olaylar karşı bilgelik verebilir.

  2. Aslan ıtır: çoklukla 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri beyninde doğanlar bağırsakin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cöyiğit ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay ıtır: Veladet haritasında Ay’ın olduğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin romanesk yönden nasıl hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı üzere evetşamma şekline nişanlık eder.

Burç yorumlaması karşı çok bir tomar bilgelik sahibi yapmak bağırsakin, astroloji terminolojisine aşina yapmak önemlidir.

Terim Valörı
Veladet haritası Bir kişinin tevellüt takkadak gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Veladet takkadak yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini rapor ika şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi karşı bilgelik verir.
Natal harita Veladet andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin sundurmaındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde davranış ederken bir gayrı gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin sundurmaındaki etkilere nişanlık edebilir.
Retrolar Bir gezegenin cepheünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğdavranışimlere nişanlık edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş on çaba gerektirse bile, hak bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, ati tahmini ve elan sert çok konu karşı bilgelik verme dair oldukça bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan