Kâmilen, bir varlıkın evet da hizmetin heybetli miktarlarda satın hileınması veya satılması manaına gelir. Kâmilen satış, ekseri perakende satıların aksine, ürünleri heybetli miktarlarda satın saha ve daha sonrasında bunları bayağı miktarlarda satan işlemletmelere evet da müşterilere örgülır.

Toptancılık ise, üreticilerden veya dış alımçılardan ürünleri heybetli miktarlarda satın saha ve bunları daha sonrasında perakendecilere veya son kullanıcılara satan bir iş modelidir. Toptancılar, ürünlerin heybetli miktarlarda satın hileınması sayesinde, ürünlerin daha ceninisakıt ünite maliyeti ile satılabilmesine imkân katkısızlarlar. Toptancılar antrparantez, perakendecilerin stoklarını yönetmelerine yardımcı bulunmak yürekin farklı ürünlerin bulunduğu birşunca kategoride ürün sunabilirler.

Kâmilen kâr, birşunca endüstride bulunabilir ve ekseri ürünlerin maliyetini dökmek talip bayağı ve heybetli işlemletmeler tarafından kullanılır. Örneğin, bir marketin raflarındaki ürünlerin çoğu kabala satın alınır ve daha sonrasında müşterilere perakende olarak satılır. Başkaca, bir inşaat şirketi inşaat malzemelerini kabala satın alarak maliyetlerini düşürebilir ve projelerinde daha aşkın kar elde edebilir.

Toptancılar, ekseri ürünlerin nakliyesi, depolanması ve teslimatı ile ilgilenirler. Ürünlerin emniyetli bir şekilde taşınması ve depolanması, hasar riskini en aza indirir ve müşterilerin dürüst ürünleri dürüst zamanda almasını katkısızlar. Toptancılar antrparantez, perakendecilerin ve son kullanıcıların ihtiyaçlarına yönlü farklı ürünler sunarak rakiplik üstünlükı katkısızlarlar.

Toptancılık, hem üreticiler hem bile perakendeciler yürekin birşunca üstünlük sunar. Üreticiler, ürünlerinin satışını artırabilirler ve heybetli miktarlarda satış yapmış oldukları yürekin daha aşkın gelir elde edebilirler. Perakendeciler ise, toptancılar sayesinde ürünleri daha ceninisakıt fiyata satın alabilir ve daha ceninisakıt maliyetlerle satış yaparak daha aşkın kar elde edebilirler.

Ancak, toptancılık iş modeli, bazı dezavantajlar da yürekerebilir. Örneğin, kabala satış gerçekleştirmek yürekin heybetli miktarlarda ürün stoku bırakmamak gerekir, bu da akçe sıkıntısızışını etkileyebilir ve işlemletmeler yürekin riskli mümkün. Başkaca, toptancıların müşterilerine daim ürün tedarik edebilmeleri ve rakiplikçi fiyatlar sunabilmeleri yürekin, tedarik zinciri yönetiminde dikkatli olmaları ve hızlı cevap ita kabiliyetlerinin olması önemlidir.