Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Kıymet Saf Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Kuruluş vadiında İstanbul Aydın Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye kolünde marka bünyeu, yönetimi, önemli marka planlaması ve Türkiye’bile ilk kez önemli üniversite kurumlarının Master Franchise kuruluşlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze derece terbiye kolünde sülale olarak birokkalı markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden sarrafiyelayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim bilimi, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çkızılışmalar yürüten KALKO, birokkalı futbol, basket abdübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonra Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde alan aldığı Mehabetliçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yönı teselsül Türkiye’nin en mefret özel mektep ve ağırşak derneği olan TÖDER’bile 6 yıldır dümen kurulunda alan almaktadır.

KALKO, terbiye vadiında yaptığı sükselı başlangıçimlerden dolayı birokkalı deri, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Eğitim bilimi Başlangıçimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında terbiye vadiında projeler yürütmektedir. Her sene birokkalı öğrenciye burs imkânı sağlayan KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde merhume babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve ilkokul ile alay malay öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim bilimi Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko